Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii

20200925_100502 (Copy)
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
W roku szkolnym 2020/2021 grupa „Sówek” bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii”. Celem projektu jest rozwijanie u dziecka kompetencji kluczowych poprzez wprowadzenie go w świat technologii. W związku z tym, raz w miesiącu będziemy realizować jedno z wyznaczonych zadań. We wrześniu w naszej sali powstał kącik technologiczny, w którym zgromadziliśmy zabawki i inne przedmioty służące do działań matematycznych, logicznych itp. Najwięcej radości sprawiły nam tabletowe gry edukacyjne o tematyce jesiennej. To super alternatywa dla naszych codziennych działań i zajęć.  W minionym tygodniu utrwaliliśmy pojęcia „taki sam” oraz „para”, a także pogłębiliśmy wiedzę dotyczącą pór roku. Wszystkie zabawy prowadziliśmy pod nadzorem Technikoludka, który stoi na straży naszego kącika :)        Z niecierpliwością oczekujemy na październikowe zadanie.