SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

271654653_1007042670156607_3402159349349016768_n
W miniony poniedziałek 17 stycznia  przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu.

Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. W trakcie opowiadania przedszkolaki poznały fascynujący świat tych owadów. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych  dyplomów oraz wykonaniem świecy z wosku.
Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.