PARK OWADÓW W UJEŹDZIE

2015owady01
Mikrokosmos - to park edukacyjno - rozrywkowy poznany przez dzieci z grupy "Misie".
W Parku znajduje się kilkadziesiąt owadów, znacznie większych od dorosłego człowieka – owady wykonane są w wielokrotnym powiększeniu, więc wyglądają jak osobniki z obcej planety. Stąd też oryginalna nazwa obiektu. Z myślą o dzieciach w parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich.
Wypoczynek naszych milusińskich urozmaiciły zabawy: Poszukiwacze Nowych Gatunków – gipsowe figurki owadów ukryte w piaskownicy oraz kolorowanki 3D.
W Mikrokosmosie dzieci zwiedziły też ogród botaniczny – każda figura owada obsadzona roślinami, które tworzą mini środowisko, gdzie można spotkać prawdziwe okazy. Część rozrywkowa – zjeżdżalnia, huśtawki, domek na drzewie i trampolina – to atrakcje, z których skorzystali nasi wychowankowie.