DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20220920_100923 (Copy)
W GRUPIE "SOWY"
Starszaki spędziły Dzień Przedszkolaka rozwijając swoje umiejętności poprzez świetną wspólną zabawę. Rozmawialiśmy o zasadach właściwego zachowania naszych przedszkolaków, przypomnieliśmy prawa dzieci i ich obowiązki. Dzieci ćwiczyły spostrzegawczość odwzorowując kształty geometryczne, rozwijały poczucie rytmu wykonując ćwiczenia rytmiczne przy muzyce. Ćwiczyły sprawność rąk, wycinanając nożyczkami po liniach, kolorując multikolorowymi kredkami ulubione obrazki.  Starszaki brały udział w zawodach precyzyjnego łowienia rybek za pomocą pęsety i drewnianych pałeczek. Przypomnieliśmy nasze ulubione zabawy z chustą animacyjną. Prawdziwym hitem okazała się "Borboletinha" -  portugalska melodia popularna, w rytmie której dzieci skakały  w kratownicy.