DRZEWO

20220404_143809 (Copy)
KONKURS I WYSTAWA
Konkurs plastyczny "Drzewo z odpadów" skierowaliśmy do naszych przedszkolaków i ich rodziców. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie drzewa przy użyciu materiałów podlegających recyklingowi. Rodzice zaskoczyli nas kreatywnością i różnorodnością przestrzennych prac. Wszystkie konkursowe dzieła zostały nagrodzone z funduszy pozyskanych od Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Piotrkowie Tryb.
Prace dzieci i rodziców zostały wyeksponowane na wystawie, pt. "Drzewo", która kończyła projekt edukacyjny o tym tytule. Na wystawie zgromadzono również prace naszych przedszkolaków, jakie wykonywały z wychowawczyniami w ciągu całego roku szkolnego. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się kąciki tematyczne: edukacyjny z różnymi gatunkami drewna, kącik kompozycji z materiału przyrodniczego, kącik drewnianych instrumentów i gier. Nowych wrażeń dostarczyły dzieciom ścieżki sensoryczne i kącik drewnianych substancji. Organizatorkami konkursu plastycznego i wystawy były ciocie z grupy "Sowy".