DRZEWO

20220128_094240 (Copy)
PROJEKT EDUKACYJNY "SÓWEK"
Przedszkolaki z grupy "Sowy" przez cały rok szkolny realizują zadania projektu edukacyjnego "Drzewo". Celem tego przedsięwzięcia jest przebliżenie dzieciom świata przyrody i kształtowanie postaw proekologicznych. Do zadań projektu należały cykliczne prelekcje z leśnikiem, zajęcia na temat budowy drzew i ich roli w przyrodzie. Największą ciekawość wzbudziły w przedszkolakach zajęcia badawcze, na których dzieci sprawdzały właściwości drewna, pod okiem cioć wykonywały próby topienia i spalania drewnianych i drewnopochodnych elementów. Kolejnym zadaniem było poznanie etapów produkcji papieru. Pod fachowym instruktażem cioci Grażynki dzieci wykonały własnoręcznie papier czerpany. Muzykując na drewnianych instrumentach perkusyjnych rozwijały swoją wrażliwość na dźwięk, w roli dyrygenta próbowały kierować małą orkiestrą.  Autorkami i realizatorkami projektu z udziałem ekspertów były ciocie: Renatka i Bogusia.