DBAMY O ZIEMIĘ - NASZĄ PLANETĘ

2015ekolog01
Proekologiczne działania naszej placówki
W miesiącu kwietniu dzieci z grupy "Duszki leśne" oraz "Pszczółki" brały udział w tygodniu ekologicznym pod hasłem "Dbamy o Ziemię - naszą Planetę". Wśród realizowanych zadań znalazły się : poznanie parku i jego mieszkańców, dokarmianie ptactwa; liczne zajęcia związane z ochroną przyrody, wykonywanie prac plastycznych w formie plakatów proekologicznych oraz przestrzennych prac z odpadów. Dzień Ziemi przyniósł dzieciom dużo radości. Przedszkolaki przemaszerowały z transparentami ulicami Piotrkowa skandując "Ja kocham Ziemię!". Konkurs wiedzy ekologicznej "Nasza Planeta" zakończył to przedsięwzięcie. Dzieci w rywalizacji międzygrupowej miały okazję popisać się umiejętnościami i zdobytą wiedzą. Wszystkie przedszkolaki z grup "Duszki leśne" i "Pszczółki" otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Piotrkowie Tryb. Serdecznie dziękujemy !