WIZYTA W SZKOLE JĘZYKOWEJ

20220923_105114_04 (Copy)
- GRUPA "SOWY"
Dnia 23 września przedszkolaki z grupy "Sowy" odwiedziły Językową Szkołę Podstawową im. Agnieszki Holland w Piotrkowie Tryb. Dzieci miały tam okazję spotkać się z pracownikami Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przedszkolaki wykonały szereg ciekawych eksperymentów, posługując się sprzętem zgromadzonym w sali doświadczeń. Badały powstawanie zjawisk fizycznych z różnych dziedzin: optyki, magnetyzmu, akustyki, ruchu obrotowego itp. Dzieci podjęły próby animowania postaci filmowych, badały ludzkie wnętrze, dokonywały pomiarów, ćwiczyły refleks uczestnicząc w grach logicznych i łamigłówkach. Największym powodzeniem cieszyły się: kula plazmowa, wirujące krzesło i najszybsza zjeżdżalnia na świecie. Dzięki doświadczeniom udało się przybliżyć dzieciom zjawiska, o których więcej dowiedzą się w szkole podstawowej.