Przedszkole powstało w 1974 roku z połączenia dwóch przedszkoli znajdujących się przy ulicy Złotej i Roosevelta. Placówka funkcjonuje w dwukondygnacyjnym, wolnostojącym, estetycznie wyglądającym budynku i położona jest w centrum miasta, w starej zabytkowej dzielnicy. W przedszkolu jest 6 oddziałów,    w tym jeden oddział "O". Dzieci mają do dyspozycji 13 przestronnych,dobrze wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne sal. Zielony ogród usytuowany jest z dala od ulicy i wyposażony w drewniany sprzęt, huśtawki, bujaki, piaskownicę i stoliki z parasolami.

Uchwałą Nr XXXI / 528 / 2000 Rady Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 29 grudnia 2000 r. Przedszkole otrzymało imię "Jana Brzechwy". Uroczystość nadania imienia odbyła się 06 kwietnia 2001 r. Od 1979 roku pełniliśmy funkcję Przedszkola Ćwiczeń dla studentów Studium Wychowania Przedszkolnego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Obecnie w naszej placówce odbywają praktyki studenci Uniwersytetu  Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Regulamin przedszkola dostępny TUTAJ.